MONTAŻ PANELI SŁONECZNYCH WIELISZEW
Prawidłowy montaż paneli fotowoltaicznych oraz ich usytuowanie ma duży wpływ na wydajność instalacji i wynikającą z niej opłacalność jej zastosowania, więc należy mu poświęcić dużo uwagi.
Żeby panele fotowoltaiczne osiągały maksymalną wydajność, trzeba znaleźć dla nich niezacienione miejsce i ustawić je w optymalnej pozycji, w której będą absorbować najwięcej promieniowania słonecznego. Sam montaż polega na przymocowaniu ich tak, żeby nie uległy zniszczeniu na skutek działania wiatru czy śniegu, oraz oczywiście na połączeniu przewodów elektrycznych i zainstalowaniu niezbędnego osprzętu.
Montaż paneli fotowoltaicznych to nasza specjalizacja. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tworzeniu energooszczędnych systemów PV, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wykonane przez naszych specjalistów instalacje można znaleźć w wielu polskich miastach. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Poznań, Kraków, Warszawa, Zakopane, Olsztyn, Gorzów Wielkopolski, Wrocław, Katowice, Szczecin – to tylko niektóre z nich. W naszym portfolio znajduje się również montaż ogniw i paneli fotowoltaicznych w tak egzotycznych i odległych dla nas miejscach jak Antarktyka czy Malediwy. Można powiedzieć, że nasi specjaliści przyczyniają się do obniżania kosztów energii elektrycznej w domach, firmach czy instytucjach na całym świecie!
Montaż paneli fotowoltaicznych – uwarunkowania wpływające na wydajność systemu
Przede wszystkim należy uwzględnić:
- położenie domu względem kardynalnych kierunków. Na półkuli północnej panele powinny być skierowane na południe, a na półkuli południowej na północ.
- kąt nachylenia dachu i przeszkody terenowe w sąsiedztwie, które mogłyby powodować okresowe zacienienia.
Jeśli panel jest zacieniony całkowicie lub częściowo, warunki, w których działa nie będą idealne, a wygenerowana moc będzie niższa. Stałe zacienienie paneli może skutkować unieważnieniem standardowej gwarancji.
- panele złączone szeregowo powinny być ustawione w tym samym kierunku i pod tym samym kątem nachylenia – różne ustawienia lub kąty mogą skutkować utratą mocy z powodu różnic w ekspozycji na światło.