Instalacje Off Grid

Czym jest OFF-GRID?

System off-grid pozwala na magazynowanie energii, która została wytworzona przez instalację, a nie została zużyta na bieżąco we własnym zakresie bez przesyłania jej do zakładu energetycznego. Takie rozwiązanie powoduje, że właściciel instalacji fotowoltaicznej jest bardziej niezależny.

  1. Niezależność energetyczna – 100%!,
  2. Możliwość odpisania od 17 ~ 32% kosztów – z podatku  jako ulga termomodernizacyjna nawet przez 4 lat,
  3. Zwiększenie wartości majątkowa gospodarstwa,
  4. Wykorzystujesz niezagospodarowane powierzchnie (dachy, wiaty)
  5. Większy prestiż – korzystanie z nowoczesnych technologii czyni Twoje gospodarstwo jeszcze bardziej prestiżowym i świadomym istnienia innowacyjnych rozwiązań,
  6. Odpowiedzialność za środowisko 


Zalety systemu off-grid

Do najważniejszych zalet systemu off-grid należą:

  • Posiadanie zasobów prądu, które można spożytkować w okresie kiedy instalacja fotowoltaiczna produkuje mniej energii lub w razie awarii sieci energetycznej
  • Możliwość wykorzystania w miejscach, gdzie trudno doprowadzić prąd z sieci energetycznej,
  • Magazyny energii gromadząc część energii, odciążają sieć (ważne dla operatorów systemów dystrybucyjnych)
  • Uniezależnienie się od wzrostu cen prądu (bezpieczeństwo energetyczne)

Czym charakteryzują się domy pasywne?

Dom pasywny to szczególnie ekskluzywna odmiana domu energooszczędnego. Rozwiązania tego typu cieszą się sporą popularnością w krajach zachodnioeuropejskich i skandynawskich, stawiających na dużą oszczędność zużycia energii ze źródeł nieodnawialnych. Niższe zużycie energii to oczywista korzyść dla naszego portfela, ale też dla środowiska naturalnego. W jaki sposób działają domy pasywne? Sprawdźmy to.

Konstrukcja przegród w domu pasywnym

Podstawowym wyróżnikiem profesjonalnego domu pasywnego jest sposób, w jaki budynek został skonstruowany. Przegrody zewnętrzne obiektu cechują się maksymalną szczelnością, niwelując ryzyko wystąpienia mostków termicznych. Współczynnik przenikania ciepła ścian zewnętrznych wynosi w przybliżeniu 0,15 W/(m² K). Osiągnięcie takiego wyniku jest możliwe poprzez zastosowanie kilkudziesięciocentymetrowej warstwowej ściany docieplanej, na przykład przy pomocy styropianu. Grubość ociepleń ścian wynosi aż 42 centymetry! Zwiększoną warstwę izolacyjną stosuje się również w procesie ocieplania podłóg na gruncie oraz stropodachów.